Kayseri Haber / Siyaset / AK Parti’de Kritik Gün Bugün!

AK Parti’de Kritik Gün Bugün!

AKP Grup Toplantısı, bugün saat 12:00 itibarıyla başladı ve basına kapalı bir şekilde kendini gösterdi. Toplantıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Genel Başkan olarak partisinin başına geçmesinin sonrasında, Başbakan Binali Yıldırım ise AKP Grup Başkanı olarak seçilecek.

Toplantının bir diğer önemli gündemiyse 50 kişi kapasiteli MKYK’nın sonrasında, merakla beklenen MYK olarak ön plana çıkıyor. Bugün, yeni MYK’nın da kamuoyuna duyrulması beklentiler dahilinde yer alıyor.

MYK sürecine eş zamanlı olarak, Bakanlar Kurulu’nda yapılacak olan değişikliğinde açıklanabileceği yine ihtimaller arasında kendini gösteriyor. Kabine revizyonu için konuşulan bir diğer gün ise Cuma günü olarak ön plana çıkıyor

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, bugün yapılacak olan toplantı için dün Meclis’te gerçekleştirdiği açıklamada, Kendilerinin AKP’nin Grup başkanı olarak Binali Yıldırım’ı önerdiklerini iletmişti.

Aynı zamanda dün AKP Grup Başkan Vekili Bülent Turan, toplantının basına kapalı olarak yapılacağını da duyururken, Cumhurbaşkanının Genel Başkan olması sürecinde milletvekilli olmayışı sebebiyle yarın ki toplantıda grup başkanını seçecek olduklarını aktarmıştı, ardından ise grup başkanı olarak da Binali Yıldırım önerisinde parti olarak hem fikir olduklarını vurgulamıştı.

İlginizi Çekebilir

“Memduh Boydak, FETÖ’nün yarım kalan yemeğini FETÖ’nün kaşığıyla yedi”

Ünlü iş adamı FETÖ’nün Kayseri'deki örgüt şeması mahkemeye verdi. Tutuklu sanık Ahmet M.’nin etkin pişmanlıkta bulunduğu ifadeleri kapsamında tahliyesine karar verildi, duruşması Mart ayına erteledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir