Kayseri Haber / Gündem / Ailenin Sorumlu Tuttuğu Hastane Bebeği İyileştireceklerini Söyledi!

Ailenin Sorumlu Tuttuğu Hastane Bebeği İyileştireceklerini Söyledi!

Başak – Murat Yetkin çifti, Ankara Özel Koru Hastanesi’nden normal doğuma yönelik bir paket satın aldılar. Yapılan iddialara göre, Başak Yetkin’in doğum yapacağı gün içerisinde 2 defa epidural (sancı azaltıcı iğne) yapıldı. Yapılan iğnelerden dolayı normal doğum yerine Başak Yetkin’in sezaryen aracılığıyla doğum yapma zorunluluğu meydana geldi.

Saygın Ali adını verdikleri bebeyi sezaryenle dünyaya getirdi. Fakat Saygın Ali bebek, 9 Nisan tarihinde beyninde hasarla dünyaya geldi. Aile, 20 mayıs tarihine kadar 40 gün boyunca yoğun bakım ünitesinde kalan bebeklerinin sağlık durumundan dolayı direkt olarak hastaneyi sorumlu tuttu. Baba Murat Yetkin, Eşini doğum için hastaneye getirdiklerinde, hamilelik takibi yapan doktorun şehir dışında olduğunu, kendilerinin tanıyıp  hiç görmediği ve hastanenin doktoru olmadığını düşündükleri bir doktora sevk ettiklerini iddia etti.

Ebe 2 kere epidural verince, doktorun saat 15:00’de acil bir şekilde doğumhaneye geldiğini ve 2.epidural verdiğinden dolayı ebeye kızdığını dile getiren Yetkin, normal doğum yapmaya çalışsa da epiduraldan dolayı olmadığını belirtti. Yaklaşık yarım saat süren operasyon ardından bebeğin mosmor bir şekilde anne karnından çıktığını ileten Yetkin, hastane personelinden oksijensiz kalması sonucu böyle bir sorun yaşadıklarını öğrendi.

Özel Koru Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Biri, 2 kez epidural iddialarını reddederek, bebeğin kalp ritminde bozukluğu tespit ettiklerini belirterek hemen müdahale de bulunduklarını dile getirdi. Doğduktan sonra kalp ve solunumu problemi olduğundan dolayı yoğun bakıma aldıklarını ileten Biri, Epiduralı kesinlikle ebenin veremeyeceğini vurguladı. Bu süreçte hastanenin tek hatasının, hastayı doğru bilgilendirmemiş olduklarının olduğunu belirtti ve bebeğin geri kalan tedavisini üstlenmek istediklerini kaydetti. Bebekte %99 oranında problem kalmayacağına dikkat çeken Biri, Aileyi evinde ziyaret ettiklerini ve kendilerine destek olmak istediklerini vurguladı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir