Kayseri Haber / Gündem / Aile Bakanlığı, Atatürk Çocuk Yuvası’nın Kapatılmasına Dair Açıklama Yaptı!

Aile Bakanlığı, Atatürk Çocuk Yuvası’nın Kapatılmasına Dair Açıklama Yaptı!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Habertürk tarafından gündeme getirilen Atatürk Çocuk Yuvası’nın kapatılmasına ilişkin söylentilerle ilgili bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklama sonucunda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı imzasıyla start alan çocuk hizmetlerinde dönüşüm projesine dikkat çekilerek özetle, Bu proje dahilinde çocuk yuvalarının, çocuk yurtlarının, çocuk evlerinin tamamının “çocuk evleri siteleri”ne dönüştürüldüğü iletilirken, dönüşümün 2017 yılı sonuna kadar tamama erdirilmesi planlar dahilinde yer alıyor. Dönüşümün asıl amacının ise, çocukların ev ortamında, kendi yaş ve durumlarına uygun çok daha az sayıda çocuk ve eğitimli personelle birlikte, mutlu ve sağlıklı bir şekilde yaşamalarına olanak vermek olduğu da iletildi.

Yuvanın kapatılması ve yıkılmasının söz konusu olmadığı belirtilen açıklamada, Yuvanın tarihi geçmişi ve manevi değerinin dikkate alınarak yapılan çalışmaların, çok büyük bir incelik ve hassasiyet birlikteliğinde devam ettirildiği iletilirken, Yuvanın içerisinde yer aldığı arazi ve binalarla birlikte çocuklara sürekli olarak hizmet vereceğinin altı çizildi.

Kurum bahçesinde yer alan iki tarihi çeşme ve yabancı devlet adamlarının yapmış oldukları ziyaretler esnasında hediye olarak bıraktıkları oyuncakların koruma altında bulunduğunun ifade edildiği açıklamada, Çocuk Esirgeme Kurumu ve bu çabanın ilk meyvesi olarak ön plana çıkan bu yuvanın, Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ecdadın bir emaneti olduğunu, bu emanete ise maddi ve manevi şekilde hakkıyla sahip çıkmak zorunda olduklarını, bu durumda kimsenin en ufak şüphesinin bulunmaması gerektiği aktarıldı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir