Kayseri Haber / Gündem / Ahmet Çolakbayrakdar, 100.000 Ağacı Toprakla Buluşturmayı Hedeflediklerini Belirtti!

Ahmet Çolakbayrakdar, 100.000 Ağacı Toprakla Buluşturmayı Hedeflediklerini Belirtti!

Etkinlikte katılımcıların ” En büyük başkan bizim başkan ” sloganları eşliğinde kürsüye, konuşma yapma amacıyla çıkan Çolakbayrakdar, 2017 yılı içerisinde toplam olarak 100.000 adet ağaç ve fidanı toprakla bir araya getirme hedeflerinin olduğunu vurguladı. Çolakbayrakdar, Kuşçu’da her alan baraj gölünün etrafında dikilen ağaçlar sayesinde, yeşil ve mavinin mükemmel uyumuyla, bölgenin bir turizm merkezi haline gelme isteklerinin var olduğunu belirtti.

Kocasinan Belediyesi Marina tesisleri etrafında yapılan etkinliğe Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, AKP Kocasinan İlçe Başkanı Muammer Kılıç, Kayseri Turizm İşletmecileri Derneği ile Kuşçu Derneği Başkanları ve üyelerinin yanında aynı zamanda hafta sonunu Marina’da değerlendirme arzusunda olan vatandaşlar katılımlarını gerçekleştirdi.

Çolakbayrakdar, Etkinlikte bir konuşma gerçekleştirerek, 2016 yılında 100.000 metrekarenin üzerinde yeşil alanı vatandaşlarla bir araya getirdiklerine değinen Çolakbayrakdar, 2017 yılı içerisinde ise 100.000 ağacı toprakla bir araya getirme hedeflerinin var olduğunu aktardı. Her hafta farklı bölgelerde yaptıkları ağaç dikme etkinlikleriyle özellikle öğrencileri de bu işe gönül veren bireyler olarak eğittiklerini vurguladı.

Daha önce düzenlenen etkinliklerde kreş çocukları, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite eğitimi gören öğrenciler ve Down Sendromlu ve otizmli çocuklarla da aynı çatı altında toplandıklarına değinen Çolakbayrakdar, çocuklara daha sağlıklı ve yeşili daha fazla bir Kocasinan bırakma arzularının var olduğunun altını çizdi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir