Kayseri Haber / Gündem / AGÜ’de 2.Yaşam Bilimleri Kongresi Yapıldı!

AGÜ’de 2.Yaşam Bilimleri Kongresi Yapıldı!

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi aracılığıyla Yaşam Bilimleri Kongresi adı altında bir kongre yapıldı. 2017 yılında 2.kez düzenlenen kongre kapsamında, 31 şehir üzerinde 79 üniversiteden, biyoloji, genetik, tıp, eczacılık, biyomühendislik, kimya ve mühendislik fakültelerinden yerli ve yabancı ortalama 500 kişi katılım gerçekşetirdi.

Sümer Kampüsü Rektörlük Konferans Salonunda yapılan kongrenin açılış konuşmasını yapan AGÜ Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, söz konusu kongreye çok büyük ölçüde önem verdiklerinin altını çizdi. Genetik bilimi ve biyolojinin günümüz bilim dünyasında çok büyük bir öneme sahip olduğunu belirtti ve bu bilimin, 10-15 yıl evvel birçok insan tarafından dikkate alınmadığını, göz önünde bulundurulmadığını belirtti.

Ardından bu kapsamda çalışma yürüten bilim insanlarının çok büyük çabaları ve emekleri sonucunda günümüzdeki genetik biliminin müthiş bir noktada olduğunu belirten Sabuncuoğlu, Biyyoloji ve genetik biliminin insanoğlu için çok büyük önem arz ettiğini belirtti.

Açılış konuşmalarının sonrasında ise Metastatik Kanserlerin Tedavisine Yeni Bir Yaklaşım, Hücrenin Gücü: Hücresel Tedaviler, Kanser Biyolojisi, Proteomiks ve Biyoinformatik, Doku Mühendisliği konusu kapsamında oturumlar yapıldı ve sunumlar art arda yapıldı.

Aynı zamanda kongre sebebinden dolayı Sümer Kampüsü Sergi Salonunda bazı medikal biyoteknoloji firmaları aracılığıyla stantlar kuruldu. Kongrenin 2. ve 3. günlerindeyse Kök Hücre, Sağlık Bilimleri, Sinir Bilimleri, Nanobiyoteknoloji ve İmnükoloji konuları tartışma konusu haline gelecek.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir