Kayseri Haber / Gündem / Adil Öksüz’e Serbest Bırakılma Kararı Veren Hakim Tutuklandı!

Adil Öksüz’e Serbest Bırakılma Kararı Veren Hakim Tutuklandı!

15 Temmuz hain darbe girişiminin kilit isimleri arasında yer alan firari sanık Adil Öksüz’ün serbest kalmasına ilişkin karar verdikten hemen sonra meslekten ihraç edilen ve ardından da hakkında yakalama kararı çıkartılarak, elektronik kelepçe aracılığıyla ev hapsine alınan eski hakim Çetin Sönmez tutuklandı.

Geçtiğimiz günlerde Muğla’da yakalandıktan sonra Ankara’da mahkemeyi çıkarılan eski hakim Sönmez, itirafçı olmuş, Ankara 2.Sulh Ceza Hakimliği ise Sönmez’e ev hapsi kararı vermişti. Soruşturmanın savcısı Mahmut Tamöz’ün dün karar yaptığı itiraza yönelik değerlendirme yapan bir üst hakimlik, Sönmez’in tutuklanmasına yönelik karar çıkardı. Sönmez, bu kararın ardından tutuklanarak Ankara Sincan Cezaevi’ne gönderildi.

FETÖ soruşturmaları 15 Temmuz’dan itibaren çok büyük bir hızla devamlılığını koruyor. İnce hesapların yapıldığı FETÖ soruşturmalarında kimseye göz açtırılmadığı gibi, devletin çeşitli birimlerine yerleşen FETÖ üyeleri birer birer temizleniyor.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir