Kayseri Haber / Gündem / Adana’da Testereli At ve Eşek Kasaplarına Baskın Yapıldı!

Adana’da Testereli At ve Eşek Kasaplarına Baskın Yapıldı!

Adana’da Ramazan ayı gelmeden önce at ve eşek kasaplarına ilişkin düzenlenen operasyonda, 13 adet eşek, 3 adet at ve 3 adet sıpa kesilmekten kurtuldu. Ahırda ise at ve eşek etleriyle beraber kanlı bir motorlu testere ele geçirildi.

Bir ihbarı değerlendiren Yüreğir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, polis desteğinde ve veteriner doktorla beraber ilçeye bağlı olan Ali Hocalı Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi’nde yer alan bir ahıra operasyon gerçekleştirdi. Ekipler, Ramazan ayının öncesinde piyasa sürülmek adına kesime hazırlanan 13 adet eşek, 3 adet at ve 3 sıpayı canilerin elinden kurtardı. Cumhuriyet savcısının verdiği talimat üzerine de ahırda yer alan bu hayvanlara el konuldu.

Ahır ve çevresinde yapılan arama çalışmalarında ise at ve eşeklere ait olan 10 adet karaciğer, 30 kalp, 10 kilo parçalanmış et ve üzeri kanlı motorlu testere ele geçirildi. At kasaplarının motorlu testereyle birlikte hayvanları kestiği ve yine parçaladıkları tahmin ediliyor.

Ahırın Sahibi F.E. ise Hayvanları ismini bilmediği bir kişi tarafından 8.000 TL’ye satın aldığını, Hayvan alım ve satım işleriyle uğraştığını iddia ederek hiçbir suçlamayı kabul etmedi. Diğer zanlı R.A. ise etleri köpeklere verme amacıyla sakladıklarını, bu etleri kesinlikle satmadıklarının altını çizdi.

Tahlil yapılması için numunelerin alındığı etler olay yerine imha edildi. Kesilmekten son anda kurtarılan hayvanlar ise Adana Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir