Kayseri Haber / Kayseri / Adalet Sarayı’ndan Eroin Çaldı

Adalet Sarayı’ndan Eroin Çaldı

İlginç olayın gerçekleştiği yer Kayseri Adalet Sarayı, zabıt katipliği yapan H.Y, adli memurun olmaması üzerine geçici olarak adli memur olarak atandı. İddiaya göre borç batağına giren H.Y, uyanık davranarak adli emanette daha önceden yakalanan 21 kilo eroini, kutuların altından keserek, çalarak piyasaya sürmek istedi.

Daha önce Narkotik ekiplerinin alı koydukları eroinin tekrar yakalanması, polisi harekete geçirdi. Savcılığın talimatıyla birlikte harekete geçen polis ekipleri, adli emanet memuru H.Y’yi suç üstü yakaladı. Olayın detaylı olarak ele alınması sonucunda ise H.Y’nin birlikte hareket ettiği 13 kişi de yakalandı.

Adli emanetin anahtarını çoğaltıp, piyasaya 21 kilo eroin sokmaya çalışan H.Y birlikte çalıştığı iddia edilen 13 kişi yakalandı. ”Uyuşturucu Ticareti’ yapmakla gözaltına alınan adli emanet memuru H.Y ve 13 kişi çıkarıldığı mahkeme de yapılan savunmalarda, 13 kişi H.Y’yi suçlarken, H.Y ise rahat tavırlarla Avukatının olmadığını ‘Sessiz Kalma Hakkını’ kullanmak istediğini belirtti.

Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen olayda tutuklu sanıklar H.Y(31) N.İ.(26), E.K.(43), D.B.(36), V.U.(41), S.S.(25), M.B.(25) ile N.Ü.(30) ve tutuksuz sanıklar Ö.K.(19), Ş.T.(40), H.G.(43), Y.K.(26) ve H.T.(37) mahkeme karşısına çıktı.

Mahkemenin kararı ise, davada ki eksiklerin giderilmesi ve tutukluların savunmasını yapmaları için Aralık ayına ertelendi.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir