Kayseri Haber / Eğitim / Açıköğretim Sisteminin Kayserili Öğrencilerine Başarı Belgeleri Verildi!

Açıköğretim Sisteminin Kayserili Öğrencilerine Başarı Belgeleri Verildi!

Günümüze kadar 30 farklı şehirde yaptıkları törenlerin 18 Nisan Salı günü uğradığı durak ise Kayseri oldu. Melikgazi Belediyesi Kültür Merkezi kapsamında gerçekleştirilen, Açıköğretim Sistemi Başarı Belgesi Takdim Töreni” çerçevesinde, 200 farklı öğrenciye başarı belgeleri verildi.

Tören kapsamında konuşma gerçekleştiren Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat ve İşletme Fakülteleri Dekan Vekili Prof. Dr. Hasan Durucasu, Açıköğretim Sistemi öğrencilerine ilişkin şunları belirten Duracasu, kendilerinin yaygın eğitim yapan bir kurum olduklarını ve bünyelerinde 1.500.000’dan fazla öğrencilerinin olduğunu iletti. Bu öğrencilere en kaliteli yayın materyalleri ile birlikte ulaşma arzusunda olduklarını ve ellerinden geldiği kadar da bu arzularını yerine getirdiklerini aktardı. Sistem açıköğretim sistemi olduğundan dolayı öğrencilerin, kendilerini göremediğini belirten Durucasu, Bu olumsuzluğu ortadan yok etmek için, buluşmalar talep ettiklerinin altını çizdi. Kayseri’de şuanda öğretim gören toplam olarak 18.500 öğrenci olduğunu ve bugün de bu öğrenciler arasından başarılı olanları buraya davet ettiklerini açıkladı.

Türkiye’nin her kesiminden vatandaşlara eğitim verme amacıyla açılmış olan söz konusu Açıköğretim sisteminin günümüzde de eğitim hizmetlerini başarıyla devam ettirdiğini belirten Duracasu, bunun yanında aynı zamanda 2.üniversite kavramının ortaya çıktığını iletti.

Günümüzde bilginin çok çabuk eskiyip, unutulabildiğini belirten Durucasu, her an kendini yenilemek, bilgilerini tazelemek isteyen ve kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyen diğer bölümde yer alan öğrencileri ikinci üniversite kapsamında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sistemine davet ettiğini açıkladı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir