Kayseri Haber / Gündem / Abdullah Gül’ün Babasının Cenazesi Hangi Camiden Kalkacak?

Abdullah Gül’ün Babasının Cenazesi Hangi Camiden Kalkacak?

Gece saat 00.15’te bilinç bulanıklığı, nefes alma problemi ve kusma şikayetiyle acilen 112 acil sağlık ekipleriyle hastaneye kaldırılan 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün babası merhum Ahmet Hamdi Gül, Septik şok tanısı konularak yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

Ahmet Hamdi Gül, yapılan tüm müdahalelere rağmen dün saat 18.40 itibarıyla hayata gözlerini yumdu.

Abdullah Gül’ün Babasının Cenazesi Hangi Camiden Kalkacak?

Merhum Ahmet Hamdi Gül’ün cenazesi bugün (pazartesi) öğle namazını müteakiben Kayseri Camii Kebir’den kaldırılacaktır.

11.Cumhurbaşkanlığı Ofisi’nden gerçekleştirilen açıklamada cenazeye çelenk gönderilmemesi istendi.

Açıklamada,  11.Cumhurbaşkanı Sn. Abdullah Gül’ün muhterem Babası Ahmet Hamdi Gül’ün vefat ilanının ardından, Merhuma Allahtan rahmet, Cumhurbaşkanı ve ailesi ile sevenlerine başsağlığı dilediklerini aktarıldı. Cenaze törenine çelenk gönderilmemesi, bunun yerine Abdullah Gül Üniversitesi Destekleme Vakfına bağışta bulunulmasının istirham edildiği vurgulandı.

Abdullah Gül Üniversitesi Destekleme Vakfı hesap numarası TR57 0001 5001 5800 7299 0840 16 dir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Gül’e Taziye Telefonu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e babasının vefatı sebebinden dolayı başsağlığı diledi. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgi neticesinde, Erdoğan akşam saatlerinde 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü arayarak, babası Ahmet Hamdi Gül’ün vefatından dolayı taziyelerini iletti. Vefat haberinden dolayı üzgün olduğunu ileten Erdoğan, merhuma Allah’tan rahmet, gül ailesine ise sabır dileklerini iletti.

Vali Kamçı’da Ahmet Hamdi Gül’ün, Melikgazi ilçesi Kızılırmak Caddesi üzerinde yer alan evinde Abdullah Gül’e başsağlığı ziyaretinde bulundu.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir