Kayseri Haber / Eğitim / Abdullah Gül Üniversitesi’nde Sanayi ve Üniversite İşbirliği Toplantısı Yapıldı!

Abdullah Gül Üniversitesi’nde Sanayi ve Üniversite İşbirliği Toplantısı Yapıldı!

Abdullah Gül Üniversitesi’nin 3. Nesil üniversitesi kavramı beraberinde çok farklı bir üniversite modelini ortaya çıkartmış olduğunu ve bu kapsamda Kayseri için çok büyük bir gelişme altına imza atıldığını aktaran Büyüksimitci, üniversite ve sanayinin sürekli olarak işbirliği içerisinde olmasının ne kadar gerekli olduğunu, üniversite – sanayi işbirliğinde AGÜ ile beraber somut adımlar atacak olduklarını belirttiler.

Büyüksimitci, Üniversite ve sanayinin sürekli olarak birbirine destek vermesinin zorunlu olması gerektiğini aktardı. Sanayi odası olarak her zaman AGÜ ile ortak ve işbirliği içerisinde çalışmalar yürütmek için, üniversite ve sanayi işbirliği çatısı altında ortak projeler üretmek için hazır olduklarının altını çizdi.

Üniversite – Sanayi işbirliği vakfının da zaten Kayseri bulunan 3 üniversite rektörlüyle birlikte çalıştığını aktaran Büyüksimitci, söz konusu üniversite sanayi iş birliği için ne yaparızı konuştuklarını aktardı.

Ayrıca başkan Büyüksimitci, mezun olmuş olan öğrencilere kendi kapsamlarında kariyer danışmanlığı konusu üzerine her türlü katkıyı verecek olduklarını vurguladı. AGÜ Rektörü ise, güçlü bir sanayi yapısısıyla Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden olan Kayseri’nin dünyayla rekabet edecek kadar güçlenebileceğini bu potansiyelin varlığını iletti.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir