Kayseri Haber / Gündem / Abdullah Gül Babasının Mezarında Helallik İstedi!

Abdullah Gül Babasının Mezarında Helallik İstedi!

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 91 yaşındaki babası merhum Ahmet Hamdi Gül, Kayseri Şehir Mezarlığında toprakla buluşturuldu. Cenaze şehir mezarlığına getirilmeden önce, mezarlık içerisinde ve çevresinde çok geniş güvenlik önlemleri alındı. Mezarlığa girişler çok detaylı bir üst araması sonrasında gerçekleştirildi.

Ahmet Hamdi Gül’ün cenazesi Şehir Mezarlığına Kayseri Büyükşehir Belediyesine ait cenaze taşıma aracıyla getirildi. Ardından dualarla birlikte toprakla buluşturuldu. Eski Diyanet İşleri Başkanı Necmettin Nursaçan’ın okuduğu duanın ardından, Abdullah Gül ve kardeşi Macit Gül, babaları 91 yaşındaki merhum Ahmet Hamdi Gül’ün mezarına bakır ibriklerle can suyu verdiler.

Sonrasında ise 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, cenaze törenine katılım gerçekleştiren herkesten teker teker helallik istedi. Abdullah Gül, herkese teşekkürlerini iletti. Esnafların, arkadaşların, akrabaların, halkın kendilerine yalnız bırakmadığını belirtti.

Buradakilerin hakkını helal etmesini istediğini kaydeden Gül, Tüm geçmişe Allah’tan rahmet diledi. Kalanlara ise sağlık ve afiyet vermesini isteyen Gül, Teşekkür ettiğini kaydetti. Törenin ardından ise Abdullah Gül ve Kardeşi Macit Gül, şehir mezarlığı girişinde taziyeleri teker teker kabul etti.

Abdullah Gül’ün babası, dün akşam saatlerinde yaşamını yitirdi. Yoğun bakım ünitesine kaldırılan ve yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata tutunamayan Ahmet Hamdi Gül, 91 yaşında hayata gözlerini yumarken, geriye Abdullah Gül ile çok sayıda fotoğraf bıraktı.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefonuyla arayarak taziyelerini iletti.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir