Kayseri Haber / Ekonomi / 87 Yaşında Geçimini Çanta Yaparak Sağlıyor!

87 Yaşında Geçimini Çanta Yaparak Sağlıyor!

Kayseri’de 87 yaşındaki Halil Eren’in çalışma azmi görenlerin ağzını açık bırakıyor. 1978 yılında emekli olduktan sonra oğlunun verdiği tavsiyeyle birlikte kilim ve çanta imalatı yapmaya başlayan Eren, 87 yaşında olmasına rağmen hala bu işten kendisini ayıramıyor.

Sadece beze vermiş olduğu şekillerle birbirinden güzel kilim ve çantalar meydana çıkaran Halil Eren, sağlığının el verdiği sürece işinden vazgeçmeyeceğini belirtti. Eren, Hava ikmal emeklisi olduğunu ve emekli olduktan sonra boş duramadığını aktardı.

Hem canının sıkıldığını, hem de aile bütçesinin düşük olduğunu bu kapsamda, hem can sıkıntısının gitmesi hem de bütçeye destek amacıyla çocuğuyla bu işe başladığını iletti. Çocuğunun Bünyan’da imam olduğunu ileten Eren, 1978 yılında Emekli olduğunu ve evde sıkıldığını söylediğini aktardı.

Çocuğunun da, babasına Bünyan’da yaşayan emekli öğretmenlerin oradan halı alıp Kayseri’de sattıklarını söylediğini ileten Eren, kendinin de öyle başladığını, birkaç sefer zarar ettiğini ve zamanla alıştığını belirtti. 2 yıl sonra battıklarını aktaran Eren, boş durmamak için bu işe başladığını belirtti. Aşağı yukarı 30 yıldan beri kilim, çanta ve kilim minderlerle zamanını geçirdiğini ileten Eren, 87 yaşında olmasına rağmen zor gelmediğini belirtti.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir