Kayseri Haber / Gündem / 8 Mart’ta Ayvacıklı Deprem Mağduru Kadınlara Yardım!

8 Mart’ta Ayvacıklı Deprem Mağduru Kadınlara Yardım!

Dernek Başkanı Karaoğlu, yöre halkının kış şartlarında evlerinin yıkılmasından dolayı, söz konusu deprem mağdurlarına yardımcı olabilmek adına dernek üyelerine, sosyal medyadan diğer illerden yardımsever insanlara ve Kayseri’de ikamet etmekte olan yardımseverlere ulaşım sağlayarak, battaniye, yorgan, yastık ve nevresim, masa, sandalye, yiyecek, kuru bakliyat, çocuk bezi tarzında bilimum seviyede yardım malzemeleri temin ettiklerinin altını çizdi.

Karaoğlu, kendilerinin de yardım malzemeleriyle birlikte onların yanında olabilme kamacıyla, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Çanakkale’ye ziyarette bulunma kararı aldıklarını belirtti ve bu kapsamda verilecek en güzel ve en büyük desteğin her şeyden önce manevi destek olduğunun altını çizdi.

Kayseri’de gerçekleşen terör saldırısından dolayı şehirde yaşananların en güzel örnek olarak durduğunu aktaran Karaoğlu, Her türlü imkan sağlandığı takdirde bire yüzleri güldürebilen ve bir nebze de olsa rahatlık getiren şeyin, birlikte olma duygusu olduğunun altını çizdi. Yardımların toplanması ve ulaşımının sağlanması 8 Mart’a denk gelince Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde burada bulunan kadınlarla birlikte olmaya vesile olacağını belirtti.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir