Kayseri Haber / Gündem / 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Hacılar’da Kutlandı!

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Hacılar’da Kutlandı!

Hacılar Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa, Hacılar Kaymakamı Mustafa Temiz, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Sevilay İlken Tapar, Halk Sağlığı Müdürü Yardımcısı Deniz Güney,  Meclis Üyeleri, daire müdürleri ve bayanlar katıldı.

Programda bir konuşma yapan Kayseri Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Deniz Güney, “Kadın sağlığı, toplum sağlığının tek göstergesidir. Bu yüzden de Bakanlığımız ve kurumumuz olarak çeşitli faaliyetlerde bulunmaktayız. Bu faaliyet için bizlere destek veren Başkanımız Doğan Ekici ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.”  Dedi.

Daha sonra konuşan Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici’de “Hayatın her alanında, sevgiyi, fedakârlığı, hoşgörüyü ve duyarlılığı temsil eden kadınlar, huzurlu, sağlıklı ve gelişmiş bir toplumun temel taşlarıdır. Bir anne olarak bir eş olarak bir evlat olarak kadın, toplumu dönüştüren ülkeye istikamet verendir.” Dedi.

15 Temmuz’da meydanlara inenlerin % 51’ini vatansever kadınların oluşturduğuna dikkat çeken Başkan Ekici, sözlerini şöyle sürdürdü;

“ Türk Kadını demokrasisine, ülkesine ve bayrağına sahip çıkıtı. Darbe gecesi köprüde hainlere tek başına, ölümüne karşı koyan Safiye Bayat kahramanlık destanı yazmıştır.  8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü içtenlikle kutluyor, tüm kadınlarımıza sağlıklı ve mutlu bir dünya temennisiyle en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Daha sonra kürsüye gelen Kayseri Halk Sağlığı Üreme Sağlığı Sorumlu Hekimi Dr. Nilgün Köroğlu, anne sütünün önemi, Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi sorumlu hekimi Dr. Sebahat Ercan, kanser, kanser taramaları, korunma yolları ve kanser tarama merkezleri, Diyetisyen Serap Yavuz, Kadın ve beslenme, Psikolog Zübeyde Uğurlu ise kadın ruh sağlığında dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.

Son olarak kürsüye gelen Büyükşehir Belediyesi’nden sosyolog Sebahat Bayar’da Huzur Çınarı birimi olarak Hacılar da haftada iki gün hizmet verdiklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Türk Halk Müziği sanatçısı Bahar Kaplan tarafından seslendirilen birbirinden güzel eserlerle, kadınlar gönüllerince eğlendi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir