Kayseri Haber / Gündem / 73.000 TL’lik Dolandırıcılıkta Bir “Arıza” Meydana Geldi!

73.000 TL’lik Dolandırıcılıkta Bir “Arıza” Meydana Geldi!

Alınan bilgiler neticesinde Çankırı’da ikamet eden K.Ş. ve A.Ş. çiftinin çocukları A.Ş.’yi evlendirmek için M.O aracığıyla Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde yer alan A.C. ile irtibat halinde oldukları öğrenildi. Dolandırıcıların aileye M.K.’yi Ayşe, ablası M.T.’yi de Fatma olarak tanıttıkları, şüpheli S.B.’yi ise kadınların ağabeyi olarak tanıtarak kandırdıkları aileden “başlık parası” altında 11.000 TL aldıkları edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

Mağdurlar K.Ş., karısı A.Ş. ve oğlu A.Ş’nin Çankırı’dan Şanlıurfa’ya dolandırıcılarla buluşmak amacıyla gittikleri sırada araçlarının Kayseri içerisinde arıza yaptığı öğrenildi. Yolda kalan ailenin, kızın ailesi olduğunu sandıkları dolandırıcılara haber verdikleri iletildi.

Ailenin yanında tam 22.000 TL değerinde altın ve 40.000 TL’de nakit paranın olduğunu öğrenen dolandırıcılar hemen Kayseri’ye gelerek, aileyle Kayseri Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde buluştukları esnada para dolu çantayı alıp kaçtıkları öğrenildi.

Kız istemeye gittiklerini sanan K.Ş., A.Ş. ve A.Ş. olayın şokunu atlattıktan hemen sonra şikayette bulundu. Şikayetleri üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri olay ardından çalışma başlattı.

Ekipler ilk olarak güvenlik kame görüntülerinden şahısları ve kullandıkları aracın plakasını belirledi. Yapılan araştırmalarda şahısların Gaziantep’te ikamet etmekte oldukları tespit edildi. Yapılan yer tespitinin hemen sonrasında ise Gaziantep’te 4 farklı adrese gerçekleştirilen eş zamanlı operasyon ardından şüpheliler M.O., A.C., M.K., M.T. ve S.B. paralarla birlikte yakalanarak gözaltına alındı. Yetkililer, gözaltına alınan dolandırıcılara yönelik işlem başlatıldığını belirtti.

İlginizi Çekebilir

3 Kuşak Fenerbahçeli Aile, O Fotoğrafın Hikayesini Anlattı!

Fenerbahçe basketbol takımının Final Four'daki şampiyonluğundan birkaç gün sonra Kars Kocaköy'de ikamet eden 3 kardeşin, küçülmüş sarı - lacivert kazaklarıyla çekilen fotoğrafı Twitter'de gündemden düşmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir