Kayseri Haber / Kayseri / Kocasinan Belediyesi Bir Yılda 3 Bin Çiftin Nikahını Kıydı

Kocasinan Belediyesi Bir Yılda 3 Bin Çiftin Nikahını Kıydı

Sosyal Belediyecilik anlayışını benimseyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni yuva kuran çiftlerin mutluluklarına ortak oluyor. Genç çiftlerin yuva kurmasını, mutlu ve refah içinde yaşamaları için tüm imkanları sağlayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar zaman buldukça nikah dairelerine gidip,  gençlerin nikahlarını kıyıp mutluluklarına ortak oluyor. Aile bağlarının güçlenmesi için projeler üreten Kocasinan Belediyesi, sosyal belediyecilikte de örnek oluyor. Yeni evlenen çiftlere ‘Nikah Seti’, bebeği olan ailelere ise ‘Hoş Geldin Bebek Paketi’ hediye eden Kocasinan Belediyesi, ilçe sakinlerinin en mutlu günlerinde yanlarında olmaya çalışıyor.

Kocasinan Belediyesi nikah dairesinin 2017 yılı içerisinde toplam 3 bin çiftin evlendiğini belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Yeni evlenen çiftlerin ve ailelerin mutlu zamanlarında yanlarında olmak bizleri mutlu ediyor. Modern nikah salonuyla genç çiftlere, hayatlarının en mutlu anını yaşadıkları modern ve nezih bir ortam sunuyoruz. Ayrıca çiftlere içinde; Kur’an-ı Kerim, aile ilmihali, lokum, kahve, fincan takımı, nikahta ilk imzayı atacakları kalem ve Türk Bayrağı bulunan ‘Nikah Seti’ hediye ediyoruz. Gençlerimizin daha huzurlu ve daha mutlu yuva kurmaları için her zaman yanlarındayız ve olmaya da devam edeceğiz. Vatanımızın birliğini muhafaza edecek, milletimizin bütünlüğünü koruyacak ve kutsal değerlerimize sahip çıkacak bir aile yuvası olmasını Allah’tan niyaz ediyoruz. Evlenen bütün çiftlerimize sevgi, saygı ve anlayış içinde huzurlu, sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum.”dedi.

 

 

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir