Kayseri Haber / Gündem / 70 Yaşında 25 yıl Ceza Yatacak

70 Yaşında 25 yıl Ceza Yatacak

Kayseri’de 2012 yılında berber cinayeti olarak kayıtlara geçen cinayette, beraat kararını Yargıtay bozdu.

Kayseri Kocasinan İlçesi, Ziya Gökalp Mahallesi’nde berberlik yapan 22 yaşında ki Sserkan Ç. ağabeyi H.Ç’nin kavgalı olduğu kişiler tarafından, ağabeyine benzetildiğinden dolayı öldürüldü. 1 yıl sonra cinayeti aydınlatan polis Serkan Ç.’yi öldüren Y.K ve azmettiricisi R.Ü’yü yakaladı. Torununa boşanma davası açan H.Ç’yi öldürmek isterken benzerliğinden dolayı genç Serkan Ç.’yi öldürttü. Kiralık katil Y.K ağırlaştırılmış müebbet alırken, R.Ü ise delil yetersizliğinden dolayı beraat etti.

 

Duruşma salonuna 2014 yılında tanık olarak katılan H.Ç. ”Eşim ile sorunlarımız vardı, kendisinden boşanmak istiyordum. Bu olayı R.Ü yaptırdığı ortadadır demişti. Eşimden ayrılmamdan sonra başka bir kadınla olan ilişkimden dolayı beni R.Ü ve adamları aralarına alarak dövmüştü. Olay günü eve geldiğimde kalabalık vardı, koşarak geldim ve kardeşimin cenazesiyle karşılaştım. Annem, babam ağlıyordu. ”

Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün gerçekleşen yeniden yargılama da, beraat kararını bozulan sanık,  yeniden yargılandı. Adam öldürmeye teşebbüs suçundan 70 yaşında ki R.Ü 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir