Kayseri Haber / Gündem / 30 bin vatandaşımızın ‘ByLock’ mağduru olduğunu tahmin ediyoruz

30 bin vatandaşımızın ‘ByLock’ mağduru olduğunu tahmin ediyoruz

SAADET Partisi Kayseri İl Başkanı Mahmut Arıkan, FETÖ/PDY soruşturmaları ile ilgili ” yaklaşık 30 bin vatandaşımızın ByLock mağduru olduğunu düşünüyoruz”dedi. SAADET Partisi il binasında düzenlenen toplantıda, Kayseri İl Başkanı Mahmut Arıkan gündem ile ilgili sert eleştirilerde bulundu. ”Anayasa, keyfilik kaldırmaz. Referandum kararlarına saygı gösterilmesini bekleyen iktidar, kendi getirdiği Anayasa’ya saygı göstermek zorundadır. Teklif önerilerimizi, kamuoyu ile paylaştık. Partilerden randevu isteyerek, tekliflerimizi anlatmak istedik. Sadece CHP, BBP ve Demokrat Parti olumlu dönüş yaptı. MHP ve iktidar partisinden şu ana kadar herhangi bir dönüş olmadı. Olmazsa olmaz şartlarımız , AK Parti’nin bekası değil; Türkiye’nin bekası dikkate alınmalıdır. Siyasi hesap yaparak, değil; milletin talep ve beklentileri dikkate alınmalıdır” diyen Arıkan.

Kanun Hükmünde Kararnamelere’de tepki gösteren Arıkan. “İktidar, artık her işini KHK ile görmeye çalışıyor. İlgili- ilgisiz her alanda, KHK yayımlanıyor. Umarız iktidar, uyum yasalarını da KHK ile düzenlemeye kalkmaz. Eğer böyle bir yol tercih edilirse bu, demokrasiyi kundaklamak olur. Bir yandan milli şefliği eleştirip, bir yandan milli şefliğe özenmek olur”diye konuştu.

FETÖ ve PYD soruşturması ile ilgili sözleride vardı Arıkan’ın  “30 bin kadar vatandaşımızın mağdur edildiğini tahmin ediyoruz. ‘ByLock’ listeleri, tekrar gözden geçirilmelidir. Devlet, tek bir insan bile olsa mağdur edilmesini önlemekle mükelleftir” diyerek konuşmasını bitirdi SAADET Partisi Kayseri İl Başkanı Mahmut Arıkan.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir