Kayseri Haber / Gündem / 3 Kulaklı Kuzu Görenleri Hayrete Düşürüyor!

3 Kulaklı Kuzu Görenleri Hayrete Düşürüyor!

Yahyalı’da yaşayan besi işleriyle uğraşmakta olan Ali Yüksel’e ait koyunlardan bir tanesi, 8 Şubat tarihinde 3 kulağı olan bir erkek kuzu doğurdu.

Yahyalı sınırları içerisinde olan Yerköy’de damızlık koyun üretimi yapan 50 yaşındaki Ali Yüksel, çok uzun zamandan beri besi işleriyle uğraşmakta olduğunu ve hayatında ilk defa böyle bir şeyle karşı karşıya kaldığını aktardı.

3 KULAK ADI VERİLDİ

8 Şubat’ta bu durumla karşılaşan Yüksel, ilk anda görmediğini belirtti ve 3 gün sonra sevme amacıyla kucağına aldığında toplam 3 kulağının olduğunu fark etti ve hayrete düştü. Yüksel, kuzu için diğer köylerden ve Yerköy’den çoğu kişinin geldiğini ve kuzuya 3 kulak adını verdiklerini aktardı. Kuzuyu satacak mısınız? sorusuna ise bu sevimli yavruyu asla satmayı düşünmediğini belirtti.

Çevre köylerden ve kendi köylerinden birçok kişinin ilgi odağı olmuş olan kuzu, medyanın da dikkatini çekti ve sosyal medya da beğeni ve paylaşım rekorları kırdı. Yahyalı’da bulunan Yerköy’de 8 Şubat’ta doğmuş olan kuzunun toplam 3 kulağının olması gören herkesin ağzını açık bırakıyor ve hayrete düşürüyor.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir