Kayseri Haber / Gündem / 2018 Yılı Kayseri İçin Ulaşım Yılı Olacak!

2018 Yılı Kayseri İçin Ulaşım Yılı Olacak!

2017 yılını Ulaşım yılı olarak ilan eden ve çok sayıda katlı kavşak ve yollara, yine kavşak düzenlemelerine ve yol genişletmelerine kadar çok sayıda alanda çalışmalar altına imza atan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 2018 yılını da ulaşım yatırımlarının yanında aynı zamanda toplu ulaşım yatırımlarına ağırlık verilecek bir yıl olarak ilan ettiklerini vurguladı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 2018 yılının sonuna kadar toplu ulaşıma katkıda bulunacak çok sayıda çalışmanın hayata geçirilecek olduğunun altını çizdi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından alınacak olan otobüslerin yanında aynı zamanda esnafın da otobüs sahibi olabileceğini sözlerine ekleyen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik;

Toplu taşıma hatları üzerinde gerekli düzenleme çalışmalarına hız kesmeden devam etmekte olduklarını. Yeni hatlar belirlediklerini ve bu söz konusu hatlarda çok daha hızlı bir şekilde ulaşım yapılması için tüm çabalarını harcayacaklarını, aynı zamanda yeni otobüsler alacaklarını ve belediye filosuna katacak olduklarını, bunların yanı sıra yenileyecek oldukları otobüslerle birlikte özel halk otobüsü esnafının kurmuş olduğu kooperatif çatısının altında da yeni araç alımlarının gerçekleştirilecek olduğunu iletti.

Aynı zamanda Bekir Yıldız Bulvarı’nı takiple, Şehir Hastanesi’ne direkt ulaşım gerçekleştirilebilmesi için 10 tane 18 metre uzunluğunda, 8 tane 25 metre uzunluğunda elektrikli otobüsü Kayseri halkının hizmetine sunacaklarını dile getirdi.

Elektrikli otobüsler için fazla vakit geçmeden ihaleye çıkacak olduklarını dile getiren Çelik, 2017 yılında raylı sistem sayesinde toplam olarak 37.000.000, 381 hattaki 613 adet otobüsle de 89.000.000’a yakın olmak üzere toplamda 126.000.000 yolcuya hizmet verdiklerini iletti.

Yeni çalışmalar ve yeni araçların ışığında bu söz konusu sayının çok daha fazla artış içerisine gireceğini, yolcunun yolculuk konforunda yüksek seviyede artış yaşatacaklarını emin ifadelerle iletti.

Bastıra bastıra, Türkiye’nin toplu taşımadaki en konforlu şehrini Kayseri yapacaklarını belirten Çelik, Kayserililerin 2018 yılının sonuna kadar yapacak oldukları çalışmalarla ne denli büyük bir rahatlık içerisine girecek olduklarını bizzat göreceklerini söyleyen Çelik, sözlerini noktaladı.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir