Kayseri Haber / Gündem / 2017 yılında af ne durumda, 5 yıllık ceza indirimi var mı?

2017 yılında af ne durumda, 5 yıllık ceza indirimi var mı?

Ceza evlerinde mahkum olarak yer alan bireylerin çok uzun zamandır beklentilerine dahil ettiği ve her an umutlandığı af yasası ne zaman çıkacak? Tüm mahkum yakınları ve mahkumlar afla ilgili haberleri yakından takip ediyor. Adalet Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama göreye, ceza ve güvenlik önlemlerinin infazına ilişkin ön plana çıkan Kanun’da yer alan 14. madde de tanımlanan durumuyla hükümlü bireylerin topluma tekrardan kazandırılmaları ve meslek edindirmeleriyle ilgili kurumların var olduğu iletildi.

Yapılan açıklama sonucunda, terör suçları, çıkar amaçlı suç örgütü, cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen tüm suçlar, eşe karşı meydana gelen suçlar, hırsızlık suçları, yağma ve uyuşturucu madde ticaretinde bulunma gibi suçlardan ceza alıp, hapishaneye girenlerin kapalı cezaevlerinde geçirecek oldukları sürenin ardından bir indirimin yapılmayacağı iletildi. 5 yıllık söz konusu ceza indirimi söz konusu olsa bile bu suçları kapsamayacak.

Yapılan bazı asılsız, umutlandıran, art niyetli insanlar tarafından çıkan haberlere karşılık bakanlık bir açıklama daha yaptı. Kapalı cezaevinden açık cezaevine sağlanan geçişlerin, bir af olarak yansıtılmasının yanlış olduğunu, bunun kesinlikle normal af veya örtülü af olmadığını, herhangi bir ceza indiriminin de söz konusu olmadığını iletti. Bunun dışında çıkan tüm haberlerin gerçeği yansıtmadığı ve aslının olmadığı vurgulandı.

2017 Temmuz Af Son Durum Ne

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir