Kayseri Haber / Eğitim / 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Başladı

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Başladı

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı’nın Kayseri lisesinde takıldığı törende zili çalması ile başladı. Kayseri’de 300’in üzerinde öğrenci bugün ders başı yaptı. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının ikinci ders yılı bu gün başladı.

Kayseri Lisesinde düzenlenen törende Vali Süleyman Kamçı, Melikgazi İlçe Kaymakamı Erkaya Yırık, Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı ve öğrenci velileri katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının sonra öğrenciler Kayseri Lisesi marşını okudu.

Açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Kayseri’de 19 bin öğretmen, 300 bin öğrencinin ders başı yaptığı söyledi. Vali Kamçı ise yaptığı konuşmada öğrencilerin okulların ve okul çevrelerinde güvenli olabilmesi için kent güvenlik sisteminin devreye sokulduğunu belirtti.

“40 OKUL ÇEVRESİNDE MOBESEYE ENTEGRELİ KAMERALAR YERLEŞTİRİLECEK “

Vali Kamçı ” Sizler bizim için çok kıymetlisiniz. Okula gelir-giderken hiçbir olumsuzlukla karşılaşmamanız için kent güvenlik sistemi ile okullar ve çevreleri kameralar ile takip edilmektedir. Kayseri’de çevresinde kamera olmayan okul yok. Bunun dışında belirlenen hassas nitelikli 40 okul çevresinde mobeseye entegreli kameralar yerleştirilecek. Okullara 20 dakika geç kalan öğrencilerin ailesine mesaj atılarak bilgilendirme yapılacak. Okuldan kaçmak yok ” dedi.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir