Kayseri Haber / Gündem / 2016 Yılında Toplanan Atıklar Sayesinde, 80.000 Ağacın Kesilmesinin Önüne Geçildi!

2016 Yılında Toplanan Atıklar Sayesinde, 80.000 Ağacın Kesilmesinin Önüne Geçildi!

Öncelikli olarak halkın bilinçlendirilmesi ve bilgilendirilmesi sayesinde başlanılmış olan geri dönüşüm çalışmalarının artık örnek ve referans olarak gösterilmekte olduğunun altını çizen Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi’nin doğa ve çevre dostu koruyucu bir belediye olduğunun altını çizdi. Bunu ise Melikgazi Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmalar kapsamında ispatlamış ve kanıtlamış olduğunu vurguladı.

15 yıldır uygulanmakta olan Atıkların geri toplanılması ve geri dönüşüm çalışması kapsamında günümüze kadar ekonomiye, enerjiye, hammaddeye, doğaya, çevre kirlenmesinin önüne geçilmesine, tükenir doğal kaynakların korunması tarzında çok fazla fayda ve katkıyı Melikgazi Belediyesi’nin yerine getirmiş olduğuna dğeinen Büyükkılıç, yalnızca 2016 yılına yönelik ev ve işyerlerinden atık kağıtların toplanması sonucunda 80.000 ağacın kesilmesinin önüne geçilmiş olduğunu aktardı.

Bu kapsamda bir başka deyişle toplam olarak 370.000 metrekare orman alanının yok olması kurtarılmıştır. Yani Melikgazi Belediyesi aracılığıyla binlerce fidanı toprakla buluşturduklarını belirten Büyükkılıç, diğer taraftan ise ormanların yok olmasının önlendiğini belirtti.

Ev ve iş yerleri kapsamında kağıt ilk sırada olmaz üzere, plastik, tahta, cam, elektronik, araba lastiği, yemek yağları tarzında tüm atığı toplamakta olduklarının altını çizen Büyükkılıç, atıkların toplanmasına yardım etmek ve destek olmak isteyen kişilerin 0352 252 13 33 numaralı telefonu aramalarının yeterli olacağına değindi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir