Kayseri Haber / Asayiş / 2015’te Kaybolan Kadının Cansız Bedeni, Çuval İçerisinde Gömülü Halde Bulundu!

2015’te Kaybolan Kadının Cansız Bedeni, Çuval İçerisinde Gömülü Halde Bulundu!

Alınan bilgilere göre, 2015 yılında Betül Türkmen’in ailesi, polise bir kayıp başvurusunda bulundu. Bir süre Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan çalışmalardan sonuç alınamayınca dosyayı, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği devraldı.

İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular’ın göreve gelmesinin ardından oluşturulan özel ekipleri birçok faili meçhul cinayeti çözüme kavuşturan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olayla ilgili yapmış oldukları çalışmalarda 8 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan şahıslardan Betül Türkmen’in erkek arkadaşı E.T., genç kadını öldürdüğünü itiraf etti.

Alınan ifadelerin sonrasında ekipler, yer göstermede E.T.’nin tarif ettiği Elagöz – Buğdaylı mahalleleri arasında yer alan kurutma kanalı yakınlarında kazı çalışması başlattılar. Yaklaşık 2 saat boyunca devam eden kazıda, Betül Türkmen’in cansız bedeni, çuval içerisine gömülü vaziyette bulundu. Silahla vurularak canına kıyıldığı belirlenen Betül Türkmen’in cansız bedeni, otopsi yapılmak üzere Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırılırken, olayla ilgili tahkikata devam ediliyor.

Dedektifler faili meçhul dosyaları çözmeye büyük bir hızla devam ediyor. Aynı zamanda, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular’ın göreve gelmesiyle kurulan özel ekip, şehirde önceki yıllarda meydana gelmiş olan faili meçhul cinayetleri de çözmeye devam ediyor. Ekipler, yapmış oldukları çalışmalarda 17 yıllık cinayet, çürük diş cinayeti, kuyu cinayeti, Suriyeli kadının öldürülüp gömülme olayı, seri çoban cinayetleri gibi birçok faili meçhul dosyayı çözüme ulaştırarak, suçluları adalete vermişti.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir