Kayseri Haber / Kayseri / 2002’den Günümüze Kadar İstihdam Arttı İşsizlik Azaldı!

2002’den Günümüze Kadar İstihdam Arttı İşsizlik Azaldı!

Küresel olumsuzluklara karşın Türkiye, ekonomi ve istihdam alanı üzerinde bulunan olumlu duruşunu ve performansını çok büyük ölçüde kararlılıkla devam ettirdi. İşsiz oranı üzerinde ilerleyen olumlu süreç, işgücüne katılım ve istihdam oranlarında olan artış AKP hükümetinin yüzünü güldürüyor. Tüm Türkiye’de yakalanan bu olumlu grafik Kayseri’de de etkilerini gösteriyor.

İŞSİZLER ARTIK SAHİPSİZ DEĞİL

İşsizliğin önündeki engelleri birer birer yok ederken, işsizlerin de ekonomik ve sosyal şartlarını iyileştirmeye devam eden Ak Parti, Son 15 yıl içerisinde Türkiye üzerinde verilmekte olan işsizlik ödeneğini tam 35 kat artırdı.

ENGELLER AŞILDI

15 yıllık iktidar döneminde tüm engelli vatandaşların haklarını birer bire güvence altına alarak anayasa üzerinde değişiklikler yapan Ak Parti, Kamuda engellilere iş imkanı sağladı, sınav merkezlerini engellilerin kullanabileceği bir hale getirdi, sosyal bakım ve rehabilitasyon merkezleri kurdu. Bu ve bunun gibi büyük değişikliklerin altına 15 yıllık iktidar dönemlerinde imza attılar.

Hem ülkeye hem de ekonomiye olan katkısı, aynı zamanda engeli bulunan bireylerin toplumsal hayata tam ve etkin bir şekilde katılım gerçekleştirmesi amacıyla engellilerin istihdamını son 15 yıl içerisinde AKP hiç görülmemiş bir şekilde artırdı.

YAMULA BARAJI İLE KAYSERİ’YE DENİZ GELDİ

2005 yılında hizmet vermeye başlayan Yamula Barajı’nın su depolama kapasitesi toplam olarak 3.476.000.000 metreküptür. Yamula Barajı mansap cazibe ve pompaj sulamasıyla 77.480 dekar araziye su imkanı sağlayacak olan tesislerin inşaatlarında çok büyük ilerleme kaydetti.

15 yılda Ak Parti birçok icraat altına imzalarını hem Türkiye hem de Kayseri üzerinde gururla attı.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir