Kayseri Haber / Gündem / 2. Kayseri Uluslararası Öğrenciler Dünya Kupası Tamamlandı!

2. Kayseri Uluslararası Öğrenciler Dünya Kupası Tamamlandı!

Atatürk Spor Kompleksinde oynanan maçta Burkina Faso ve Çad takımı mücadele etti. Mücadele sonucunda ise Çad 3-1 turnuvayı kazandı.

Turnuvanın final karşılaşmasına Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karamehmet Yıldız, Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici ve Medeniyetin Burçları Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Dursun katılımlarını gerçekleştirdi.

Belediye olarak spor etkinliklerine çok büyük önem ve destek verdiklerinin altını çizen Talas Belediye Başkanı Palancıoğlu, Bu yıl 2.kez düzenlenen futbol turnuvasının, Çat ülkesinin şampiyonluğuyla sona erdiğini, 2016 yılında ise Burkina Faso’nun 1. olduğunu belirtti.

Bu karşılaşmanın birlik, beraberlik , kaynaşma amacıyla düzenlenen bir turnuva olduğuna değinen Palancıoğlu, bu turnuvada toplam olarak 32 ülkenin hem üniversite eğitimi gören hem de imam hatip lisesinde eğitim gören gençlerin tanışması, bir araya gelmesi ve ardından daha sonra devam edecek oldukları hayatlarında birlik ve beraberlik duygularının daha sık işlemesinin önemli olduğunu düşündüğünü vurguladı.

Turnuvada emeği geçen büyük küçük farketmeksizin tüm herkese teşekkürlerini ileten Palancıoğlu, Talas Belediyesi olarak spor faaliyetleri konusunda gerekli desteği verdiklerini ve her zaman bu destekleri spor alanına, birlik amaçlı, kardeşlik amaçlı düzenlenen her şeye vereceklerini belirtti.

Medeniyetin Burçları Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Dursun ise, 32 ülkenin turnuvaya katılım gösterdiğini, 2016 yılında 1. olan Burkina Faso’nun yerini 2017 yılında Çad’ın aldığını vurguladı.

Katılım gerçekleştiren 32 ülke takımlarının hepsini birer birer tebrik ettiğini aktaran Dursun, Futbol turnuvasının birlik, kardeşlik, beraberlik ve samimiyeti beraberinde var ettiğinin altını çizerek, Desteklerinden dolayı Erciyes Üniversitesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Talas Belediyesi’ne çok büyük teşekkürlerini ilettiğini aktardı.

Mücadele sonucunda ise Çad 1., Burkina Faso 2., Demokratik Kango Cumhuriyeti ve Afrika Karması 3.oldu. 32 ülkenin katılım gerçekleştirdiği turnuva sonunda dereceye giren takımlara ise düzenlenen törenle birlikte ödülleri takdim edildi.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir