Kayseri Haber / Gündem / 2 Çocuk Annesini Öldürüp Çukura Atan 3 Kişiye 25’er Yıl Hapis Cezası!

2 Çocuk Annesini Öldürüp Çukura Atan 3 Kişiye 25’er Yıl Hapis Cezası!

Kayseri’nin Özvatan adlı ilçesinde, 2 yıl önce tabancayla kafasından vurularak öldürülmüş olan ve cansız bedeni bir çukur içerisinde bırakılan 2 çocuğu olan Hülya Irmak cinayeti kapsamında tutuklu yargılanan 1’i kadın olmak üzere toplamda 3 sanık, 25’er yıl hapis cezasına çarptırıldılar.

Kayseri 3.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın dün yapılan duruşmasında tutuklu olarak yargılanan sanıklar Sezer Doğan (30), Mustafa Akbaş (32), Selin Çapraz (28) ile öldürülen Hülya Irmak’ın (24) şikayetçi olan annesi ve babası katılım gerçekleştirdi.

Yapılan iddia neticesinde, bu durumun kıskançlık sonucunda ortaya çıkmış olduğu belirtildi. Hülya Irmak’ı kasten öldürmek suçundan dolayı tutuklanan Akbaş, savunmasında suçlamaları kabul etmediğini cinayeti işlemediğini açıkladı.

Tutuklu diğer sanık Sezer Doğan’da yapmış olduğu savunmada, Selin’in sevgilisi olduğunu ve Selin’le birlikte Mustafa’nın evinde bir dönem kalmış olduklarını Hülyayı’da oradan tanıdıklarını belirtti. Mustafa Hülya’nın sevgilisidir dedi ve başka hiçbir şey bilmediğini belirtti.

Cinayete yardım ve yataklık suçundan dolayı yargılanan Selin Çapraz ise ağlayarak cinayeti işlemediğini, suçsuz olduğunu ve polisten hiçbir şey gizlemediğini belirtti ve tahliyesini istedi.

DÖVMEDEN BULUNMUŞTU

Mahkeme heyeti yargılama sonrasında başına ateş açılarak öldürülmüş olan ve ardından çukur içine cansız bedeninin koyulması ve cesedi kolundaki gül dövmesinden teşhis edilmiş olan Hülya Irmak cinayetiyle ilgili olarak bulunan sanıklar Sezer Doğan, Mustafa Akbaş ve Selin Çapraz’ı kasten adam öldürme suçundan 25’er yıl hapis cezasına çarptırdı.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir