Kayseri Haber / Kayseri / 2.600 Rakımda Bisiklet Yarışması!

2.600 Rakımda Bisiklet Yarışması!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş. tarafından ilk defa düzenlenen Erciyes Bikepark Yarışması’na bisiklet tutkunları çok yoğun ve büyük bir ilgi gösterdi.

Tekir Pisti kapsamında açılmış olan bisiklet pistinde bir araya gelen bisiklet tutkunları, karda bisiklet sürmenin tadına doyamadı. Erciyes Bikepark Yarışması kapsamında 1.olmak adına tüm çabalarını sarf eden Bisiklet severler, pisti tamamlamak adına kıyasıya rekabet içerisine girdiler.

Yarışmaya yönelik bilgi aktarımında bulunan Erciyes A.Ş. Bikepark Sorumlusu Emrah Özbay, Erciyes Dağı’nın yüksekliğinin 3.600 metre olduğunu belirtti ve 2.000 metreden başlayarak, 2.600 metreye kadar uzanış gösteren özel bisiklet parkurlarını yaptıklarını aktardı.

Bu sene bu kapsamda yeni bir etkinlik altına imza atmak istediklerini aktaran Özbay, gelecek seneden itibaren karda bisiklet kullanılması adına bir parkuru tamamen açmayı planladıklarını aktardı. Bugün bunu hem test etmek hem göstermek hem de bir etkinlik düzenleme amaçlı Tekir Pisti kapsamında bir yarışma düzenlediklerinin altını çizdi.

Yarışmanın çok keyifli ve eğlenceli bir şekilde geçtiğini aktaran Özbay, bisiklet tutkunlarının da çok büyük ölçekte eğlendiklerini gördüğünü belirtti. Karda bisiklet sürmenin tadını aldıklarını belirten Özbay bu kapsamda etkinliklerin devam edeceğini vurguladı.

Erciyes Bikepark Yarışması, dereceye giren yarışmacılara ödüllerin takdim edilmesiyle birlikte sona erdi.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir