Kayseri Haber / Ekonomi / 2.000 Kişilik İşe 3.900 Başvuru Geldi!

2.000 Kişilik İşe 3.900 Başvuru Geldi!

İŞKUR aracılığıyla uygulanmakta olan Toplum Yararına Program çerçevesi dahilinde işe yerleşimi gerçekleştirilecek olan 2.065 kişi için başvuru sayısı tam 2 katına yakı bir sayı olarak 3.914 olarak kendini gösterdi.

İşsizliğin çok yoğun olarak görüldüğü dönemler veya alanlarında direkt olarak ya da yüklenici eliyle toplum faydasına bir iş veya hizmetin yapılabilmesi amacıyla özellikle iş bulmada zorluk çekmekte olan işsizlerin çalışma alışkanlığı ve disiplininde çıkmamasını sağlayarak iş gücü piyasasına uyumlarını yapabilecek,ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından Toplum Yararına Program uygulaması devreye girdi.

Program çerçevesinde Kayseri’de 2.065 olarak belirlenmiş olan kontenjana yönelik vatandaşlar çok yoğun bir ilgi gösterdi. Başvuruların sona ermesi beraberinde iş başı yapacak olan kişiler noter aracılığıyla çekilen kurayla birlikte belli oldu. Başvuru kapsamında bulunmakta olan 3.914 kişiden her biri, nefes nefes isminin okunmasını bekledi. İsmi anons edenler, bu sevincini hemen telefonla yakınlarını arayıp, paylaşarak yaydılar.

Toplum Yararına çalışma programı kapsamında, ekim ayı içerisinde MEB’in okullarına yönelik yapılan yerleştirme sayısının 600 olduğunu aktardı. Bu söz konusu kişilerin Haziran’ın 15’ine kadar çalışmalarının sonuna geleceklerini belirtti. Ardından ise 2.065 kişilik bir program daha yaptılar. Bu kapsamda tüm şehirlere eşit bir şekilde dağıtım yapıldı. Bazı ilçelerde belediyeye verdiklerini belirten Ayçiçek, bazı ilçelerde hem belediyeye hem kaymakamlığa verdiklerini, bu kapsamda hiçbir  eşitsizliğin meydana gelmediğini belirtti.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir