Kayseri Haber / Gündem / 18 Yaşındaki İmamhatip Öğrencisi 3 Ayda Hafız Oldu!

18 Yaşındaki İmamhatip Öğrencisi 3 Ayda Hafız Oldu!

18 yaşındaki Açıköğretim İmam Hatip Lisesi öğrencisi Zekeriya Veziro, 3 ay içerisinde Kuran-ı Kerim’i baştan sona kadar ezberleyerek hafızlık mertebesine ulaştı.

Lise öğrencisi olan Zekeriya Veziro, 3 ay gibi çok kısa sürede hafız olarak büyük bir başarı altına imza attı. Kayseri İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, büyük başarı altına imza atan genci, ailesi ve Melikgazi Müftülüğüne bağlı Ahmet Poyraz Kur’an Kursundaki öğretmenleri makamında misafir etti.

Zekeriya Veziro’yu tebrik eden Kayseri İl Müftüsü Doç. Dr. Güven, Gencin çok nadir rastlanan bir başarı gösterdiğinin ve 3 ay gibi çok kısa zaman dilimi içerisinde Kuran’ı Kerim’i baştan sona ezberleyerek hafız olduğunu gururla söyledi.

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi’nde eğitim görmekte olan Veziro’yu gösterdiği bu üstün başarıdan dolayı tebrik ettiğini sözlerine ekleyen Güven, bu konuda kendisine yardım eden tüm Kur’an kursu eğitmenlerine ve ailesine de teşekkürlerini ileterek sözlerini noktaladı.

Kayseri İl Müftüsü Doç. Dr. Güven, Zekeriya Veziro’ya umre hediyesi vereceğini açıkladı. Ziyaret, hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimiyle birlikte sona erdi.

Hafızlık konusunda neredeyse imkansızı başaran Veziro, Kayseri’de bir ilki gerçekleştirerek, 3 ay gibi kısa bir süre içerisinde hafız olma başarısını gösterdi. İl Müftüsü ve heyeti, bunun yanında ailesi, arkadaşları ve öğretmenleri Veziro’ya gururla baktılar.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir