Kayseri Haber / Kayseri / 17 Aralık Şehitleri Anısına

17 Aralık Şehitleri Anısına

17 Aralık 2016 tarihinde,  Erciyes Üniversitesi ön girişi önünde ki durakta patlama sonucu hayatını kaybeden 15 şehit asker için, durağın önü anıtlaştırılacak. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, tarafından yapılan açıklamada kahraman askerlerimizin anısını yaşatmak için yapılan çalışmalar sonucunda Talas Bulvarı, Erciyes Üniversitesi önünde ki durağın anıt olacağını açıkladı.

Taş bloklardan oluşacak anıt, 15 bloğun her birine şehitlerin isimleri ve doğum tarihleri yazılacak. Taş bloklar arasına ise aydınlatmalar konacak. Durak içinde ki oturma alanı ise şehitlere saygı için durağın içinde değil, durağın kenarında olacak. 17 Aralık 2016 tarihinde, Kayseri 1. Komando Tugayı askerlerini taşıyan askeri araca Talas Bulvarı, Erciyes Üniversitesi girişinde ki durağın önünde bombalı araç saldırısı sonucunda 15 askerimiz şehit düşmüştü.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

1 Yorum

  1. Böyle bir girişim için Allah sizlerden razı olsun sizlerdee bu yakışır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir