Kayseri Haber / Ekonomi / 17.000 Litre Yakıt Aldı!

17.000 Litre Yakıt Aldı!

Avustralya’da 2003 yılında inşa edilen ve dış dizaynı ile ilgil odağı olan Malta bayrakları 69 metrelik süper yat “Saluzi” Marmaris Limanı’na demir attı.

Dış tasarımında meydana gelen mor ağırlıklı renkleriyle birlikte dikkatleri ön plana toplayan yatın körfezden geçişi turistler ve Marmaris halkı tarafından büyük bir ilgi dahilinde seyredildi. Genellikle Asya sularında charter yat turizminde hizmet veren Saluzi’ye tam 17.000 Litre gümrüksüz akaryakıt takviyesi yapıldı. Yiyecek ve içecek takviyesi de yapılan yat gün boyunca limanda bekledi.

Süper motor yatta iki adet ana suit, spa, iki adet jakuzi, spor salonu, açık hava sineması, dalış merkezi ve 16 adet çift kabin yer alıyor. İçinde a’dan z’ye eksiksiz tüm imkanları barındıran yat, lüks bir otelden farksız bir şekilde hizmetlerine devam ediyor. Yatım misafirlerinin kimler olduğuna dair herhangi bir bilgi aktarımında bulunulmadı.

Saluzi’de 80 metrelik güneşlenme terası, 339 metrekarelik köprü güvertesi, 494 metrekarelik geniş üst güvertesi, 6 VIP misafir kabini de yer alıyor. Yatın haftalık kira bedelinin ise tam 500.000 avro olarak ön plana çıktığı öğrenildi.

Adının Çin efsanesi olarak ön plana çıkan savaş atından alındığı öğrenilen “Saluzi” nin dış tasarımı ise Çinli sanatçı Li Jiwei tarafından yapılmış. Yat 16 knotluk seyir hızına ulaşabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Kayserili Kadın Girişimcinin Büyük Başarısı

Kayserili Kadın girişimci Zuhal Gözüküçük, İsviçre ve Fransa sınırında bulunan dünyanın en büyük parçacık fiziği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir