Kayseri Haber / Gündem / 15 Temmuz’dan Günümüze 123 Operasyon Düzenlendi!
Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 15 Temmuz 2016 tarihinde meydana gelen hain darbe girişiminin sonrasından günümüze kadar toplam olarak 123 operasyon altına imzasını attı.

15 Temmuz’dan Günümüze 123 Operasyon Düzenlendi!

Düzenlenmiş olan 123 operasyon kapsamında gözaltına alınan kişi sayısının 2.023 olduğu saptanırken, bu 2.023 kişiden 890 tanesi tutuklandı. Mart ayına yönelik gelişen detaylar şu şekilde:

14 Mart tarihinde ByLock kullandıkları gerekçesi öne sürülerek gözaltı kararı çıkarılan İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği ve Halk Sağlığı çalışanı olan toplam olarak 24 tane sağlıkçı kişi, 17 Mart tarihinde Adliye’ye sevk edildi.

16 Mart tarihinde, yapılan darbenin öncesinde, Kayseri Adliyesi kapsamında yapılan protestolar kapsamında ön planda yer alan bir avukat, silahlı terör örgütü üyesi olma suçuyla tutuklandı.

15 Mart tarihinde, 25 tane polise yönelik, yine byLock adlı örgütün kriptolu iletişim programını kullandıkları gerekçesiyle gözaltı kararı çıkarıldı. 5 tanesi arandığı adreslerde bulunamadığından dolayı yakalama kararı çıkarılamadı.

14 Mart tarihinde Bank Asya üzerinde hesabı bulunmakta olan 12 tane polis, ilk defa hakimle yüz yüze geldi. 12 polisin 6’sı tahliye olurken, 6’sı da beraat etti.

13 Mart tarihinde, 8 öğretmene toplam olarak 50’şer yıl hapis cezası verildi. Sanıklardan ikisi ise sağlık sorunlarından dolayı tahliye edildi.

8 Mart tarihinde 18 tanesi tutuklu olmak üzere toplam olarak 71 iş adamının duruşması başladı. 2.Ağır Ceza Mahkemesi kapsamında görülen duruşma 6-7-8- Haziran tarihlerine ertelenirken, toplam olarak 316 sayfalık iddianame duruşmada yer alıyordu.

 

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir