Kayseri Haber / Kayseri / 15 Temmuz Ruhunu Yaşatacak Bir Dernek Daha Kuruldu: HÖH

15 Temmuz Ruhunu Yaşatacak Bir Dernek Daha Kuruldu: HÖH

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası, halkın haksızlığa karşı durarak ve iradesine sahip çıkması neticesinde, ortaya resmi yeni bir dernek çıktı. Bu derneğin adı “Halk Özel Harekatı Derneği” yani kısa adı ile “HÖH“.

Halk Özel Harekatı Derneği, Kayseri ilimizde de şube açması nedeniyle, Kayseri İl Başkanı Cihan Uruç ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüşerek, dernek hakkında detaylı bilgiler aldık. Derneğin Kayseri Şubesi Kurucu Başkanı Cihan Uruç ve Başkan Yardımcısı Bünyamin Minik, Halk Özel Harekatı (HÖH) hakkında aşağıdaki açıklamalara yer verdiler.

HÖH Kayseri İl Başkanı Cihan Uruç yaptığı açıklamada; “Halk Özel Harekatı, daima devletinin yanında olmayı benimsemiş, devletçi ve milletçi yapıda farkındalık yaratacak bir dernektir. Derneğimizin kurucu Genel Başkanı, vatansever kimliği ile tanınan Sayın Fatih Kaya beyefendidir.

HÖH hiçbir surette siyasi bir dernek olmayıp, Ortak paydası “VATAN” olan herkesin rahatlıkla aramızda yer alabileceği, bir dernektir. Bildiğiniz üzere, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında halkımız, iç ve dış hainlerin en fazla korktuğu şeylerden birisini gerçekleştirerek, tüm siyasi kimliklerini evlerinde bırakarak meydanlarda tek ses, tek yürek oldular. Yaklaşık 24 günlük nöbetim boyunca, emin olabilirsiniz ki neredeyse her ideolijiden ve malum zihniyet hariç her siyasi partiden insanlar tanıma fırsatım oldu. Tankların önüne yatan, kadın başına G3 silahının namlusuna kafasını uzatan bu aziz milletin fertleri, ortaya öyle bir milli ruh koydular ki, bu ruh kesinlikle aziz Türk Milletine ait milli bir ruhtur ve bir daha dünyada eşi benzerine rastlanmayacaktır. Halk Özel Harekatı Derneğinin amaçlarından birisi de, tüzüğümüzde yer aldığı üzere, 15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik ruhunu canlı tutmak ve yaşatmaktır. Kurumsal anlamda siyasetten uzak kalarak bunu başarabilirsek Türkiye’nin en büyük vatansever Sivil Toplum Kuruluşunu oluşturabiliriz. Ki tüm il ve İlçe başkanları ile birlikte yardımcıları da, bunu başaracak donanım ve deneyime sahiptir.” dedi.

Açıklamasını sürdüren HÖH Kayseri İl Başkanı Uruç sözlerine “Elbetteki derneğimizin tek amacı bu ruhu yaşatmak değil. Bunun yanı sıra başta al bayrağa can veren hakları ödenmeyecek kadar büyük şehitlerimizin aileleri ve cesur, fedakar gazilerimizin sorunlarının tespiti ve çözümü aşamasında da projeler üreteceğiz. Yoksul vatandaşlarımız ve hayırsever hemşehrilerimiz arasında, iyilik köprüsü oluşturacağız. Müslüman Türk olmanın bilincini taşıyarak, dünyadaki tüm Türk İslam coğrafyasındaki mazlumlar tarafından beklenen bir millet olduğumuzu unutmayalım. Şahsım ve il ve ilçe teşkilatlarımın arzusu; önümüzdeki süreçte artık Kayseri’de aç yatan insan kalmasın. Yavrularımız yırtık ayakkabılar ile titreye titreye okula gitmesin. HÖH Kayseri teşkilatı olarak, bu görüntülerin şehrimizde olmaması için, canla başla çalışacağız” dedi.

İl Başkan Yardımcısı Bünyamin Minik ise, yaptığı açıklamada “Şuan için derneğimizin yeri, Düvenönü Sur Caddesi üzerindedir. Üye kayıtlarımız tüm hızıyla devam etmekte ve katılımlar çok üst düzeyde olmaktadır. Zaten hemşehrilerimize yakışanda budur. Şuan Tüm ilçe ve mahallelerimizde, derin araştırmaya dayalı olarak yönetimler verilmektedir. İlçe Başkanlıkları, Mahalle Sorumlulukları, Kadın Kolları gibi alanlarda, referansa dayalı olarak görevler verilecektir. Görev almak isteyen herkes, Halk Özel Harekatı Kayseri İl Başkanlığı adlı Facebook sayfamızdan bizlere ulaşabilirler. Siyaseti bir kenara bırakarak, tüm vatansever hemşehrilerimizi HÖH Derneği bünyesinde, bir olmaya, iri olmaya ve diri olmaya davet ediyoruz.” dedi.

Halk Özel Harekatı Derneği İl ve İlçe Yönetiminde yer alan isimlerden bazıları ise, şu şekilde;

İL Başkanı; Cihan Uruç

İL Başkan Yardımcısı; Bünyamin Minik

Yönetim Kurulu Üyeleri; Cengiz Şahin, Tuğrul Yeni, Kürşad Emre Taşer, İsa Dener

Denetleme Krl. Başkan,Yardımcısı ve üyesi; Mehmet Ali Kaya, Yunus Doğan ve Mahmut Basut

Kocasinan İlçe Başkanı ve Yardımcısı; Ferhat Yıldırım ve Yusuf Yakışıklı

Melikgazi İlçe Başkanı ve Yardımcısı; Abdulkadir Kaygısız, Atakan Duman ve Mustafa Kayur

Sarız İlçe Başkanı; Mecnur Ekinci

 

HÖH Kayseri, Kayseri Valiliği Ziyareti

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

1 Yorum

  1. Gerçekten vatansever ve harika insanlar. Mutlaka tanışılması üye olunması gereken ender olabilecek derneklerden birisi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir