Kayseri Haber / Gündem / 14 Yaşındaki Kıza Taciz Eden Genç Savunmasını Yaptı!

14 Yaşındaki Kıza Taciz Eden Genç Savunmasını Yaptı!

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde işlenen davada tutuksuz olarak yargılanan B.P (18), mağdurun annesi B.A (44) ve avukatlar hazır bir şekilde yerini alırken mağdur olan 14 yaşındaki kız çocuğu duruşmaya katılım gerçekleştirmedi.

18 yaşında tutuksuz olarak yargılanan sanık B.P Mahkeme de yapmış olduğu sorgu ve savunmasında, 14 yaşındaki kız çocuğunun arkadaşı olduğunu, saat gece 11 civarında gidecek hiçbir yerinin olmadığını ve şiddet gördüğünü söylediğini iddia etti.

Kendi rızasıyla evine geldiğini ileten sanık B.B evde annesinin ve kız kardeşinin olduğunu, onların bir odada kendisinin ise başka bir odada kaldığını belirtti. Kız çocuğunun daha önceden, kendisini öpmek istediğini fakat buna izin vermediğini İddia eden sanık B.B evde de aynı konunun gündeme geldiğini ve kendisine ‘Sen ne biçim erkeksin’ diyerek erkekliğine hakaret ettiğini, bunun üzerine gözlerini kapatarak öptüğünü, gözlerinin kapalı olmasından dolayı dudağından öpüp öpmediğini bilmiyor olduğunu sözlerine ekledi.

Mağdurun annesi B.A ise sanıktan şikayetçi olduğunu vurgulayarak, mağdurun kendisinin kızı olduğunu, darıldığını ve bunun sonucunda küsüp evden kaçtığını ve bununla birlikte sanık B.B’nin evine gittiğini. Bir gün sonra ise eve geldiğinde kızın dudağının mor olduğunu belirtti.

Kendisinin ise dudağının mor olmasından dolayı kızını sıkıştırdığını beyan eden anne B.A 14 yaşındaki kız çocuğun şuan da yurtta kaldığını vurgulayıp, sanıktan şikayetçi olduğunu Mahkeme heyetine bildirdi.

Mahkeme heyeti, ‘çocuğun cinsel istismarı’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından tutuksuz yargılanan sanık B.P.’nin tutuklanmasına, mağdur A.A.’nın da diğer celse zorla getirilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir