Kayseri Haber / Gündem / 14 Yaşında Anne Oldu!

14 Yaşında Anne Oldu!

İzmir’in Kiraz İlçesi’nde 13 Mart tarihinde rahatsızlanıp götürüldüğü hastanede 8 aylık hamile olduğu tespit edilen M.A., doğum yaptı. M.A. vermiş olduğu ifadesinde mahallede ikamet eden sütçü 28 yaşındaki Y.K. ile birliktelik yaşadığını, birbirlerini sevdiklerini ve evlenme amaçlı onunla birlikte olduğunu iletmişti. Küçük kızla birlikte olmadığını öne süren Y.K. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

14 yaşındaki küçük kızın, 2 sene önce de öz amcası tarafından tacize uğradığına ilişkin ifade verdiği ve bu ifadeyle amca M.A.’nın da tutuklandığı iletildi. M.A.’nın daha sonra ifadesini değiştirdiği ve amcasına kendisini dövdüğünden dolayı böyle bir iftira attığını dile getirdi ve kendisine tecavüz eden kişinin S.O olduğunu söyledi. Amca tahliye edilirken 22 yaşındaki S.O. ise ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Anne, baba ve amcasıyla birlikte ikamet eden M.A. , doğacak olan bebeğin ve kendisinin zarar alabileceği düşüncesiyle birlikte devlet koruması altına alındı. Geçen hafta kaldığı yurtta doğum sancıları başlayan M.A. hastaneye kaldırıldı. İki gün hastanede kalan küçük kız bir erkek bebek doğurdu. Kilosu çok düşük olan bebek kuvöze konuldu. Bebeği kabullenmekte zorlanan M.A.’nın yuvadaki psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarından destek aldığı bilgisine ulaşıldı. Bir ay daha devlet himayesinde bulunacak M.A. ve bebeğinin uzmanlar aracılığıyla gerçekleştirilen incelemenin ardından ailesine verilip verilmeyeceği belirlenecek. M.A.’nın babası Ali A. ise maddi durumlarının iyi olmadığını, doğan bebeğin devlet korumasında kalmasını istediğini vurguladı.

Tutuklanan Y.K.’nın bebeğin kendisinin olmadığını söylemesi üzerine, savcılık DNA testi istedi. Y.K. ve diğer 2 şüpheliden kan örnekleri alındı. Bebeğin kan örneğiyle bu şahısların kan örneklerinin karşılaştırılması sonucunda bebeğin babası ortaya çıkacak.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir