Kayseri Haber / Eğitim / 12. Çiftçi Eğitim Semineri Bünyan’da Yapıldı!

12. Çiftçi Eğitim Semineri Bünyan’da Yapıldı!

Düzenlenen çiftçi eğitim semineri kapsamında, AKP Kayseri Milletvekilleri Sami Dedeoğlu ve İsmail Emrah Karayel kendini gösterdi. Bünyan Belediye Başkanı Şinası Gülcüoğlu, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, mahalle muhtarları ve Bünyan çiftçileri de katılımlarını gerçekleştirdiler.

Seminer kapsamında konuşma gerçekleştiren AKP Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Kendilerine Kayseri Şeker tarafından gerçekleştirilen çiftçi eğitim seminerlerine milletvekili olarak neden gidildiğini sorduklarını belirtti.

Eğitimlerin kesinlikle siyasi toplantılar olmadığını, fakat siyaseti ilgilendirdiğinin altını çizdi. Çünkü Kayseri üzerinde toplam olarak yer alan pancar ekici çiftçi sayısının 14.000 olduğunu belirtti. Bu kadar insandan herhangi bir problem çıktığı vakitte, olaya direkt olarak siyasetin girdiğini ve zamanın siyaset sürecine geldiğini aktardı. Kayseri Şeker’in işini çözen şeyin siyaset olduğunu aktardı.

AKP Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu ise, 6 sene evvel neredeyse batacak olan bir fabrikanın anlık olarak zirvede bulunduğunun altını çizdi. Kendinin, başkan ve yönetime çok büyük teşekkürlerini ilettiğini aktardı. Kendilerinin yine sonuna kadar başkan ve yönetim kuruluna destek çıkacak olduklarını kaydetti.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’da, Kayseri Şeker Fabrikası’nın ve pancar çiftçisinin sorunlarının mevcut olduğunu ve bu sorunların önüne geçilmesinin kendi gayretleriyle olanlarında olduğunu fakat yalnızca kendi gayretleriyle olmayacak sorunlarında mevcut olduğunu kaydetti.

Siyasetçilerin destek vermesi gereken çözülmesi gereken sorunların olduğunu aktaran Akay, kapılarını çaldıklarında hiçbir iteleme yapmadan desteklerini verdiklerini belirtti.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir