Kayseri Haber / Gündem / 1 Haftada 45 Terörist Etkisiz Kılındı!

1 Haftada 45 Terörist Etkisiz Kılındı!

Türk Silahlı Kuvvetleri aracılığıyla son 1 haftadır devam ettirilen operasyonlar sonucunda toplam olarak 45 teröristin etkisiz kılındığı açıklandı.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen haftalık bilgilendirmede Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Türkiye’nin iç ve dış güvenliği için yurt içerisinde yer alan bölücü terör örgütüne karşı kararlı mücadele devam ettirirken, Fırat Kalkanı Harekat bölgesinde de güvenliğin sağlanmasının yanında terör sebebiyle göç edenlerin geri dönüşü için destek çerçevesinde faaliyetleri devam ettirdiği belirlendi.

Terörle Mücadele Harekatı çerçevesinde; 18 – 25 Mayıs tarihleri arasında bölücü terör örgütünün devamlı barınma alanı ve yurt içine geçiş aksı olarak kullanması sebebiyle çok büyük önem arz eden Hakkari, Şırnak, Siirt, Diyarbakır, Batman ve Tunceli’yi terör örgütlerinden tamamen arındırmak ve bahar – yaz dönemine ilişkin hazırlıklarına tamamen çomak sokmak amacıyla başlayan operasyonlara aralıksız olarak devam ediliyor.

İcra edilen operasyonlar sonucunda ise 45 terörist etkisiz kılınırken, 3 adet roketatar, 5 adet makineli tüfek, 13 adet piyade tüfeği ve 43 adet el bombasına el konulmuş, 27 EYP ise tespit edilerek imha edildi. Ardından ortalama 2 ton ağırlığında amonyum nitrat, 110 kilo TNT bomba, 4 kilo A4 patlayıcı, 5.000’in üzerinde ise hafif silah mühimmatı ve çok sayıda EYP yapımında kullanılan kablo ve fünyeye el konulmuş, teröristler aracılığıyla aktif kullanılan 26 adet sığınak, barınak, mağara ve depoya kullanılamaz hal aldırılmıştır.

 

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir