Kayseri Haber / Teknoloji / 1 GB Belleği Bulunan Telefonlar Özel Android Sürümüne Sahip Olacak!

1 GB Belleği Bulunan Telefonlar Özel Android Sürümüne Sahip Olacak!

Bunun sebebinin ise Hindistan tarzında düşük gelirli ülkelerde ABD’den daha çok Android kullanıcının yer alması olarak ön plana çıkıyor. Bu şekilde orada satılması mümkün olan düşük özellikli cihazların rahat bir şekilde çalışmalarına devam edebileceği  bir sistem ihtiyacı söz konusu oluyor. Aynı zamanda sitemin beta sürümü ise tanıtımla birlikte kullanıcılara açılacak.

Geliştiriciler konferansını gerçekleştiren Google, tüm ürünlerinde meydana getirdiği yenilikleri birer birer görücülerine tanıttı.

Şirketin CEO’su Google’a ait 1.000.000.000 aktif kullanıcı sayısını aşan uygulama sayısının 7 adet olduğunu belirtti. Aynı zamanda yapılacak yeniliklere değinen CEO, Google’a iş bulma özelliğinin geleceğini ve bunun için yeni bir yazılım üretecek yazılımın ismini ise Google Fot Jobs yapacaklarını iletti.

Bununla birlikte Google Lens adlı yazılımla kamera artık telefonun gözü olacak. Google Lens’i nereye tutarsanız tutun size onun ne olduğunu söyleyeceği gibi, onunla neler yapılabiliyorsa siz komut vermeden yapacak. Örnek olarak bir mağazaya lensi çevirdiğinizde mağazanın müşteri yorumlarını, puanını, hizmetlerini gösterceği gibi, herhangi bir modem seri numarasına lensi tuttuğunuzda ise sizler için direkt olarak hiçbir talimat almadan o modemin Wi – Fi özelliğini kullanacak.

İlginizi Çekebilir

Müslümanlar İçin Alternatif 5 iPhone Uygulaması!

Kutsal Ramazan ayına girdiğimiz şu günlerde ezan vakitlerinin yanında aynı zamanda İslami yaşama ilişkin günlük hayatta işinize yarayacak 5 alternatif iPhone uygulaması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir